← POWRÓT DO BLOGA

Organizacja własnego wydarzenia – garść wskazówek

Organizacja eventu, szkolenia czy rekrutacji to wyjątkowa szansa aby móc pokazać swoją kreatywność i nietuzinkowe podejście. Jednak wymaga to wykazania się wieloma umiejętnościami zarządczymi. Trzeba planować, koordynować i realizować, trzymać rękę na pulsie do ostatnich sekund. Aby wszyscy uczestnicy i goście wyszli z poczuciem dobrze wykorzystanego dnia, należy włożyć w organizację dużo pracy i realizować plan punkt po punkcie. Oto kilka rad, które pomogą sprostać temu nie lada prostemu zadaniu:

Zaplanuj wszystko ze szczegółami

Pamiętaj, że rezerwując salę musisz znać:

  • datę oraz godziny spotkania,
  • liczbę uczestników,
  • preferowane ustawienie stołów i krzeseł.

Weź pod uwagę profil i tematykę spotkania. Jaką opcję cateringu wybierzesz? Czy będzie to przerwa kawowa czy serwis kawowy, obiad dwu czy jednodaniowy? Może potrzebujesz specjalnego wyposażenia sali (ekran z rzutnikiem, nagłośnienie, laptopy dla uczestników spotkania)? Pamiętaj, że im większe wydarzenie, tym najczęściej więcej urządzeń będzie potrzebne na miejscu.

Nie bez znaczenia jest także lokalizacja obiektu. Czy będzie to sala w prestiżowej lokalizacji w centrum miasta, czy może obiekt położony kilka kilometrów dalej, lecz z dobrze skomunikowany i posiadający własny, przestronny parking?

Zapisz w punktach

Ułóż cały scenariusz wydarzenia. Ma to duże znaczenie przy organizacji większych eventów - dzięki temu każdy będzie wiedział, za jaką część przedsięwzięcia jest odpowiedzialny, co ułatwi współpracę. Jednak pamiętaj, że w trakcie może zdarzyć się coś nieprzewidzianego, dlatego zawsze warto mieć przygotowany plan awaryjny.

Promocja wydarzenia

Masz duże oczekiwania co do liczby osób? Aby zachęcić do wzięcia udziału, np. w otwartym szkoleniu musisz zbudować jego prestiż, nadać odpowiedni rozgłos. Warto w tym celu wykorzystać internetowe platformy tematyczne, serwisy ogłoszeniowe oraz media społecznościowe.

Zaproszenie i materiały dla uczestników

Poinformuj uczestników o wszystkich szczegółach wydarzenia (w zaproszeniu powinny się znaleźć informacje o miejscu, czasie i tematyce spotkania). Dobrą praktyką będzie załączenie mapy z lokalizacją budynku i zaznaczonymi miejscami parkingowymi. Uczestnicy powinni znać zawczasu program wydarzenia oraz posiadać dane kontaktowe osób, które będą mogły udzielić informacji odnośnie spotkania.

Przygotowanie merytoryczne

Aby po wydarzeniu każdy czuł satysfakcję, wybierz prelegentów, którzy będą w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania pojawiające się w trakcie szkolenia. Najważniejsze jest to aby na spotkanie nie wkradła się nuda.

A po wydarzeniu…

Podtrzymaj kontakt z osobami obecnymi na spotkaniu i wyślij im podziękowania. Przygotuj krótką ankietę, w której zapytasz uczestników o ich opinie i wrażenia. Z pewnością pomoże ci to w doskonaleniu organizowanych wydarzeń i podnoszeniu poziomu zadowolenia. Może uda ci się w ten sposób pozyskać lojalnych klientów?

Poniżej znajdziesz interesujące propozycje sal szkoleniowych, w których twoje wydarzenie może okazać się sukcesem:

Olsztyn – Sala Fokusownia przy ul. Kasprowicza

Profesjonalna i nowoczesna fokusownia wyposażona we wszystko, co jest potrzebne do realizacji spotkań grup dyskusyjnych. Przy dużym stole wygodnie zasiądzie nawet dziesięć osób, a za lustrem weneckim obserwacje przeprowadzać mogą aż 3 osoby jednocześnie. Sala znajduje się w zabytkowym budynku z lat1890-92 zlokalizowanym w niedalekiej odległości od centrum. Po gruntownej rewitalizacji, wyjątkowa atmosfera budynku sprawia, że przestrzeń, którą oddajemy do dyspozycji, może być wykorzystana na przeróżne sposoby.

Zarezerwuj Salę Fokusownię online na platformie Spotello.

Olsztyn – Sala F przy ul. Kasprowicza

Sala stworzona do pracy w ciszy i komforcie. Dwupoziomowa przestrzeń daje niepowtarzalne możliwości spotkań zarówno przy stole konferencyjnym jak i w bardziej swobodnej atmosferze, w wygodnych fotelach na antresoli. Sala znajduje się na pierwszym piętrze budynku i jest wyposażona we flipchart, SmartTV oraz tablicę magnetyczną i posiada dostęp do internetu bezprzewodowego.

Zarezerwuj Salę F online na platformie Spotello.

Olsztyn – Sala 30 cz. A+B przy ul. Jagiellońskiej

Powierzchnia 2/3 sali nr 30 wynosi 184,5 m² - sala dzielona jest poprzez system dźwiękoszczelnych ścian przesuwnych. W układzie teatralnym wewnątrz mieści się 120 osób. Pomieszczenie wyposażone jest w rzutnik, flipchart, laptop, nagłośnienie oraz dostęp do Wi-Fi. Sala znajduje się w odnowionym obiekcie przy ul. Jagiellońskiej 91A. Położenie w zielonej, parkowej okolicy, gwarantuje ciszę i spokój podczas przeprowadzanych szkoleń.

Zarezerwuj Salę 30 cz. A+B online na platformie Spotello.

Tutaj znajdziesz inne sale szkoleniowe w Olsztynie.

Białystok – Sala Konferencyjna przy ul. Zwierzynieckiej

Ta sala bez problemu pomieści 45 osób w układzie teatralnym. Znajduje się w budynku, położonym tuż przy samym centrum Białegostoku. Pomieszczenie jest urządzone w nowoczesnym stylu i wyposażone w projektor oraz flipchart. Dotarcie do sali nie będzie stanowiło trudności dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Zarezerwuj Salę Konferencyjną online na platformie Spotello.

Białystok – Laboratorium Językowe przy ul. Sienkiewicza

Jeśli planujesz zorganizować szkolenie językowe, sprawdź ofertę Laboratorium przy ul. Sienkiewicza. Jest to pomieszczenie, zapewniające komfortową pracę w 12-osobowej grupie, gdzie każdy uczestnik ma dostęp do słuchawek. Prowadzący może kontrolować odtwarzane materiały audio za pomocą specjalnej konsoli. Znajdziemy tu także 32-calowy telewizor, wentylację grawitacyjną oraz halogenowe oświetlenie. Sala położona jest w bliskim sąsiedztwie centrum Białegostoku. Obiekt jest dobrze skomunikowany – przystanki komunikacji miejskiej znajdują się tuż przed budynkiem.

Zarezerwuj Laboratorium Językowe online na platformie Spotello.

Szukasz innej sali? Sprawdź wszystkie dostępne sale szkoleniowe w Białymstoku.

Bydgoszcz – Sala Konferencyjna przy ul. Długiej

Jeśli szukasz jasnej, dobrze wyposażonej sali w centrum Bydgoszczy, sprawdź ofertę Sali Konferencyjnej. Można ją znaleźć w odrestaurowanej, zabytkowej kamienicy na ul. Długiej w bliskim sąsiedztwie kanału Brdy. Pomieszczenie świetnie sprawdzi się przy organizacji małych i średnich szkoleń. Wnętrze pomieści 60 uczestników w ustawieniu teatralnym.

Zarezerwuj Salę Konferencyjną online na platformie Spotello.


Bydgoszcz – Sala 202 przy ul. Gotowskiego

Jasna, przestronna, klimatyzowana sala, która będzie dobrym wyborem na konferencje i szkolenia z dużą liczbą uczestników. Pomieści 80 – 100 osób w ustawieniu bankietowym. Standardowe wyposażenie to m.in. tablica kredowa, ekran do rzutnika, bezprzewodowy internet i nagłośnienie. Sala zlokalizowana jest w budynku nieopodal Starego Rynku oraz dworca PKP Bydgoszcz Główny.

Zarezerwuj Salę 202 online na platformie Spotello.

W tym linku znajdziesz pozostałe sale szkoleniowe w Bydgoszczy.

Poznań – Sala 1 przy ul. Grunwaldzkiej

Ta 8-osobowa sala szkoleniowa będzie dobrym wyborem na następne szkolenie, kurs lub warsztaty w Poznaniu. Jasne motywy ścienne ułatwiają i dodają motywacji do nauki oraz pracy. Na wyposażenie sali składa się: projektor wraz z ekranem, laptop i internet bezprzewodowy. Atrakcyjna lokalizacja (budynek położony w centrum miasta, tuż przy Międzynarodowych Targach Poznańskich) gwarantuje szybki dojazd z dowolnej części Poznania.

Zarezerwuj Salę 12 online na platformie Spotello.

Poznań – Sala 107 przy ul. Ziębickiej

Klimatyzowana, jasna sala do prowadzenia średniej wielkości szkoleń (do 25 osób). Nowoczesny, stylowy wystrój doda prestiżu każdemu wydarzeniu. W sali dostępne jest profesjonalne wyposażenie szkoleniowe: m.in. tablica suchościeralna, flipchart, ekran projekcyjny, rzutnik pisma oraz projektor multimedialny. Obiekt zapewnia bezprzewodowy dostęp do internetu.

Zarezerwuj salę 107 online na platformie Spotello.

Pod tym linkiem znajdziesz pozostałe sale szkoleniowe w Poznaniu.

Radom – Sala 4 przy ul. Biznesowej

Bardzo przyjemna sala o powierzchni 33m2. Duże okna gwarantują dostęp do światła dziennego, istnieje jednak możliwość zaciemnienia sali. Sala klimatyzowana, posiada nieograniczony, bezprzewodowy dostęp do internetu.

Zarezerwuj Salę 4 online na platformie Spotello.

Radom – Sala Średnia przy ul. Planty

Sala w bliskim sąsiedztwie dworca PKP i PKS w Radomiu przy ulicy Planty. Wnętrze utrzymane w delikatnym, stonowanym stylu, co sprzyja skupieniu i przyswajaniu wiedzy.  W standardowym wyposażeniu znajdziemy projektor, flipchart, internet bezprzewodowy oraz zestaw nagłośnieniowy.

Zarezerwuj Salę Średnią online na platformie Spotello.

Tu znajdziesz inne sale szkoleniowe w Radomiu.

Szukasz pomieszczeń w innych miastach?

Skorzystaj z poniższych linków, by poznać pełną ofertę sal na wynajem:

Pozostań w kontakcie!

Dziękujemy! Twój adres email trafił do naszej bazy.

Oops! Coś poszło nie tak..