← POWRÓT DO BLOGA

5 powodów dla których warto prowadzić spotkania stacjonarne

Doświadczenia związane z pandemią koronawirusa nauczyły społeczeństwo, jak duże znaczenie ma w dzisiejszych czasach Internet. Wszystkie nasze codzienne obowiązki związane z wyjściem z domu zostały zawieszone i okazało się, że za pośrednictwem sieci online życie społeczne może funkcjonować. Jednak czy na dłuższą metę takie izolowanie społeczeństwa jest dobre?

Przedstawiamy 5 powodów, dlaczego warto prowadzić spotkania “na żywo”.

1. Skupienie podczas spotkania

Dla wielu osób zorganizowanie sobie przestrzeni w domu do pracy nie jest wygodne lub możliwe ze względu na małe mieszkanie. Wobec czego podczas spotkania online wokół jest wiele rozpraszaczy, które odwracają uwagę od zainteresowania spotkaniem. Dlatego podczas stacjonarnego spotkania prowadzący jest w stanie na dłużej przyciągnąć uwagę słuchaczy, dodatkowo sami słuchacze mogą więcej wynieść z takiego spotkania. Wynajmowane sale są przystosowane do prowadzenia szkoleń, wobec czego klimat sal sprzyja koncentracji nad istotą spotkania.

2. Rozwój

Wyjście z domu, spotkania, nowi ludzie, praca - każde doświadczenie rozwija człowieka i pokazuje nowe perspektywy. Dlatego warto wychodzić i doświadczać życia, ponieważ w domu funkcjonujemy we własnej strefie komfortu. Wynajmując przestrzenie szkoleniowe możemy poznać nowe lokalizację oraz ludzi, którzy wokół nich się skupiają.

3. Networking

Podczas spotkań stacjonarnych o wiele łatwiej jest nawiązać nowe kontakty biznesowe, które z pewnością liczą się w każdej branży. Podczas spotkań online jest bardzo ciężko o swobodne rozmowy pomiędzy uczestnikami spotkania, natomiast stacjonarnie jest większa przestrzeń dla small talk’u. Taką przestrzenią często jest miejsce przy ekspresie do kawy, gdzie oczekując na napełniającą się filiżankę kawy, można nawiązać rozmowę z czekającymi osobami.

4. Zwiększone szanse na udane spotkanie

Dzięki interakcji “twarzą w twarz” podczas spotkania jesteśmy w stanie pozostawić po sobie lepsze wrażenie, np. przez żart sytuacyjny, który lepiej będzie brzmieć na żywo. Podczas spotkań stacjonarnych jesteśmy bardziej autentyczni i spontanicznie, przez co nasi słuchacze lepiej nas zapamiętają.

5. Większa efektywność

Gdy uczestniczymy w spotkaniach stacjonarnych, angażowane są wszystkie nasze zmysły, dlatego praca stacjonarna jest o wiele bardziej efektywna na żywo.

Pozostań w kontakcie!

Dziękujemy! Twój adres email trafił do naszej bazy.

Oops! Coś poszło nie tak..